piątek, 18 listopada 2011

Wszysko o końskiej ciąży i źrebakach

Konie jak psy i koty zachodzą w ciąże. Mogą mieć maksymalnie 1 źrebię.
Aby klacz zaszła ciąże, pierw musimy poszukać jej partnera. Może to być ogier z naszej rodziny lub sąsiedztwa, albo koń z Ośrodka Jeździeckiego.
 Jeśli chcemy wybrać ogiera z Ośrodka, klikamy na Ośrodek Jeździecki simem, wybierając opcję Reprodukuj klacz. Pojawi się okienko, w którym są do wyboru ogiery. Przeglądamy wszystkich, warto zobaczyć jakie mają cechy. Oczywiście nic nie jest za darmo! Za reprodukcję klaczy trzeba zapłacić. Cena zależy od cech charakteru ogiera.

Jeśli chcemy, by ojcem źrebaczka był koń z rodziny/okolicy, nasz koń musi nawiązać dobre kontakty z nim. Po jakimś czasie pojawi się w opcjach romantycznych koni Postaraj się o źrebię (na parceli musi być zagroda). Klikamy na nią, konie pójdą do zagrody, a za jakiś czas pojawi się komunikat, iż nasza klacz jest w ciąży :)
Końska ciąża trwa 2 dni. Sim nie może jeździć na ciężarnej klaczy. Jak już wcześniej napisałam, koń może urodzić tylko 1 źrebię. Po dwóch dniach rodzi się źrebaczek. Poród nie wygląda realistycznie...zresztą sami zobaczcie.


Po narodzinach trzeba wybrać źrebięciu imię. Karmiony jest przez matkę. Jak jest bardzo głodny
a jakoś nie idzie do matki na karmienie, klikamy nim na klacz i wybieramy: (imię matki) mnie karmi.


Jeśli źrebaczek jest adoptowany, nasz sim może go nakarmić klikając opcję Karm butelką:(imię imię źrebaka).


Źrebaczek jest bezbronny bez swojej mamy, gdy jest ona za daleko dostaje nastrój: Gdzie jest moja mamusia? Z klaczą jest tak samo, również martwi się o swoje dziecko. Gdy matki źrebaka nie ma w rodzinie otrzymuje nastrój: Tęskni za matką. Jednak jeśli nasz sim zaprzyjaźni się z nim, źrebię poczuje, że ma kogoś bliskiego i nie tęskni już tak bardzo.

Jest specjalna nagroda za punkty życiowe: Nieulęknione źrebię (czy coś w tym stylu), dzięki której źrebak po oddaleniu od mamy nie będzie się bać.
Oczywiście sim nie może dosiadać źrebaka (i dobrze, jak by to wyglądało! xD), ale może go prowadzić za uzdę, szczotkować, jak i zmieniać imię i nazwisko.


W mojej rodzinie 2 klacze urodziły źrebaki. Malce od razu się polubiły i zaczęły się bawić, nie zwracając uwagi, na to gdzie są ich mamy :)

Łaciaty źrebak poszedł spać, ale miodowy cały czas miał ochotę na zabawę. Postanowił, więc bawić się ze swoją mamą :D

 
BlackRose

Brak komentarzy: