czwartek, 3 listopada 2011

Ambrozja

Magiczna i niezwykle trudna do przyrządzenia potrawa. Służy do ożywiania duchów i odmładzania simów. Żeby ją wykonać musimy przeczytać przepis kucharski 'ambrozja' za 12 000 simoleonów.  Możemy kupić go w normalnej księgarni. Do przyrządzenia ambrozji będą potrzebne nam 2 składniki: owoc życia i ryba śmierci.
Jak zdobyć owoc życia?Aby zdobyć owoc życia, wybieramy się simem koło Laboratorium Langraaba, następnie zbieramy wszystkie nasiona w pobliżu  niego. Mając przynajmniej 7 poziom ogrodnictwa, zasadzamy wszystkie nasionka, które znaleźliśmy. Po jakimś czasie najeżdżając na roślinę myszką okaże się czy to owoc życia.
Jest również łatwiejszy sposób na jego zdobycie. Wpisujemy kod testingcheatsenabled on, następnie buydebug on. W trybie kupowania klikamy na okienko z pytajniki wchodzimy na rozsiewacze roślin, szukamy owocu życia i umieszczamy go na parceli.
Jak zdobyć rybę śmierci? Uczymy się umiejętności wędkarstwo do 10 poziomu. Kupujemy w księgarni i czytamy książkę o rybach śmierci. Dowiadujemy się, że przynętą jest ryba ustniczek (nie musimy jej łowić, i tak rybę śmierci złowimy bez przynęty). O 24 idziemy na cmentarz, łowimy w stawie ryby aż w końcu zdobędziemy rybę śmierci. Ryba znika o 5 rano.Gdy posiadamy już wszystkie składniki przygotowujemy ambrozje. Po jej zjedzeniu pojawi się nastrój "boski posiłek".
Jak zapisać ambrozje w replikatorze żywności? (replikator żywności to urządzenie, które kupuje się za punkty szczęścia życiowego, zapisuje nam w liczbie: 10 dany posiłek) Podczas jej przygotowywania, gdy sim pokroił ją i jest już w misce, przerywamy czynność. Klikamy na nią i wybieramy opcję 'zapisz w replikatorze żywności'.


BlackRose

       
    
1 komentarz:

Anonymous pisze...

Fajny Blog a notka przydatna :]
Zapraszam także na malutkiswiatsimow.bloog.pl