piątek, 18 listopada 2011

Łowiectwo-Koty

Przepraszam was bardzo, że tak długo nie pisałam notek, ale byłam u babci, przeziębiona i odcięta od internetu :d Postaram się napisać w najbliższym czasie więcej notek.

Łowiectwo u kotów nie polega na szukaniu klejnotów, lecz na chwytaniu różnych gatunków małych zwierząt. Aby kot zaczął samodzielnie polować, musi nauczyć się najpierw podstaw łowiectwa.
Z pudełka z zabawkami dla zwierząt wyciągamy zabawkę i wybieramy Ćwicz polowanie. Po osiągnięciu przez kota 1 poziomu łowiectwa będzie on mógł samodzielnie polować. Klikamy w dowolne miejsce w mieście, wybieramy opcję Zaczaj się na ofiarę. Kot zacznie biegać po mieście, aż znajdzie małego zwierzaka i zapoluje na niego.
Czasem polowanie może się nie udać, pojawia się komunikat, iż mały zwierzak był sprytniejszy, a kot dostaje tylko np. liść klonu.
Łapanie zwierzaka wygląda dość dziwnie. Pojawia się kurz, robi się bijatyka.

 (Zdjęcie pod spodem) Kot łapie ryjówkę. Śmiesznie to wygląda, bo gryzoń podrzuca kota w powietrze! xD  

Koty mogą również polować na ryby. Wybieramy sobie jakiś zbiornik wodny, klikamy na niego i wybieramy opcję Ryba (czy coś w tym stylu). Kot zacznie czaić się nad rybą, w końcu wskoczy do wody.


Kot może polować na:
-węże
-jaszczurki
-żółwie
-małe ptaki
-gryzonie
-żuki
-ryby

Kot może zjeść małe zwierzątka. Wystarczy wyciągnąć je z wyposażenia kota na ziemię. Potem wybieramy opcję Jedz. Ja nie pozwalam kotu jeść zwierzątek. Wygląda to okropnie, gdy zjada np. wiewiórkę :( Psy również mogą jeść zwierzęta upolowane przez kota.


Po osiągnięciu 7 poziomu łowiectwa pojawia się opcja (klikając kotem na siebie) Polowanie...-> Szukaj ofiary...-> żółw, wąż, jaszczurka, żuk, gryzoń, ptak, ryba.

I to by było na tyle, mam nadzieję że zaglądacie na bloga. Pa!

BlackRose

Brak komentarzy: