środa, 23 listopada 2011

Monarcha

Monarcha to postać bez której nie może funkcjonować królestwo. Rozpoczynając grę naszym pierwszym zadaniem jest wybranie lub stworzenie monarchy, inaczej króla. Monarcha wydaje wyroki, jeśli dokucza nam jakiś rabuś lub zwyczjnie nam się nudzi  zawsze monarchą możemy wydać na wyrok wrzucenia go do padołu osądu lub zakucie w dyby.

Królowa wydaje rozkaz o zakuciu służki w dyby

Wydaje edykty, inaczej przepisy, zarządzenia. Wysłuchuje petycji ludu siedząc na tronie. Przychodzą wtedy do niego mieszkańcy miasta i proszą o np. danie pieniędzy, pomoc w trudnej sprawie. Mamy do wyboru pomóc im lub odrzucić. Jeśli pomożemy nasza popularność zwiększy się, jeśli odrzucimy spadnie.

Monarcha wysłuchuje prośby ludu

Decyduje jaki budynek ma być postawiony w mieście. Pisze dokumenty króleswskie. Monarcha może również walczyć, wyruszać na polowania i przeszukiwać morze statkiem.

Królowa pisze dokumenty królewskie

Lady Elen Wielka wykonuje egzekucję mieczem na "kuzynie" oszuście

Monarcha wypuszcza z dyb rabusia

Złodziej grożący królowej


Trochę to dla mnie dziwne, że królowa sama chodzi po królestwie i jakiś byle rabuś jej grozi. Powinno z nią wojsko iść, a jakby jej grozili mieczem, żołnierze z kuszy by do niego strzelali.To już jest zupełna przesada! xd Napada na nią jakaś baba z mieczem, a podwładni zamiast biec pomóc władczyni stoją, oglądają walkę i wiwatują.

BlackRose

1 komentarz:

♥RedRose pisze...

Supcio notka, BlackRose.