piątek, 18 listopada 2011

Łowiectwo-Psy

Łowiectwo u psów polega na szukaniu klejnotów, metali i skał.

Żeby pies nauczył się łowiectwa, sim musi go trochę poduczyć. Klikamy simem na psa i wybieramy opcję Naucz polowania. Gdy osiągnie 1 poziom łowiectwa, będzie mógł zacząć szukać obiektów kolekcjonerskich. Klikamy psem na ziemię, w dowolnym miejscu i wybieramy Wywęsz obiekt kolekcjonerski. Pies zacznie biegać i węszyć po okolicy, aż po jakimś czasie coś znajdzie, może to być klejnot, skała, metal. W mieście istnieją dziury do kopania. Możemy w nich znaleźć fragmenty obiektu. Po zebraniu wszystkich fragmentów pojawi się opcja zrekonstruuj.

Obiekty po zrekonstruuowaniu

Czasem zdarza się, że zamiast fragmentu obiekty pies znajdzie bezużyteczne rzeczy jak np. pióra, opakowania, skóry węża. Wszystkie obiekty, które odnajdzie pies znajdują się w jego wyposażeniu. Osiągając 7 poziom umiejętności łowiectwo, pies klikając na ziemie będzie miał dodatkową opcję Znajdź obiekt kolekcjonerski...Znajdź skałę, znajdź klejnot, znajdź metal.

Ostatnio mój pies znalazł odkopowując dziurę: Barabarum (będzie o nim notka), Tyberium, Oko wampira. Dzięki łowiectwie można znaleźć jeszcze wiele innych drogocennych klejnotów.

BlackRose

1 komentarz:

Floo pisze...

Umiejętność Łowiectwa jest bardzo fajna. Psy często znajdują właśnie te najrzadsze kamienie, których w mieście nie ma zbyt dużo... a te rzeźby są ciekawe, dzisiaj znalazłam (czy raczej mój Sim-pies znalazł xD) ostatni fragment kamiennego hydrantu i już mam wszystkie obiekty! ^^