sobota, 21 stycznia 2012

Sims 3 Wymarzone Podróże - Nektar

Przepraszamy, że długo nie było notek :) Dzisiejsza notka będzie o nektarze.
Nektar możemy wyrabiać, tylko posiadając dodatek Wymarzone Podróże.

Jak zdobyć maszynę do wytwarzania nektaru?

I Sposób
Jedziemy do Francji (Champs Les Sims). Idziemy do nektarnii i kupujemy od sprzedawcy urządzenie do wytwarzania nektaru. Gdy wrócimy do domu maszyna, którą zakupiliśmy będzie w wyposażeniu rodziny w trybie kupowania.

II Sposób
Jedziemy do Francji (Champs Les Sims). Idziemy do nektarnii i używamy którąś z maszyn stojących w budynku.

III Sposób
Jeśli ktoś nie chce lub nie ma pieniędzy na wyjazd do Champs Les Sims niech skorzysta z tego sposobu. Wpisujemy kod: testingcheatsenabled on, potem kod: buydebug. Wchodzimy w > Tryb kupowania > okienko z pytajnikiem (Debug) > Różne obiekty. Tam szukamy maszyny do wytwarzania nektaru.

 Nektarnia

Te półki to specjalne stojaki na nektar

Jak nauczyć się umiejętności wytarzania nektaru?

I Sposób
Będąc w Champs Les Sims idziemy do księgarni i kupujemy książkę uczącą umiejętności wytwarzania nektaru. Czytamy książkę.

II Sposób
Jeśli mamy zakupioną maszynę do wytworu nektaru, bądź korzystamy z maszyny w nektarnii (Champs Les Sims) każemy simowy wyrabiać nektar. 

Jak wytworzyć nektar?

Żeby wytworzyć nektar będziemy potrzebować 10 jakichkolwiek owoców. Następnie dodajemy owoce do maszyny. Oczywiście im lepsza jakość owoców, tym lepsza jakość nektaru. Potem wybieramy 'Wytwarzaj nektar...Podstawowy' (uzyskujemy z wytworu podstawowego 3 butelki nektaru) Na początku będziemy mogli wytworzyć tylko podstawowy nektar, ale wraz ze wzrostem umiejętności pojawią się nowe rodzaje wytworów. Następnie Sim przebierze się w strój kąpielowy i zacznie wyciskać owoce stopami. Czasem sim się poślizgnie i wpadnie do owoców hehe (chcieli byście napić się takiego nektaru? Ja raczej nie...). Potem zacznie uruchamiać maszynę i trzeba będzie trochę poczekać, aż wytworzy ona nektar.Wyciskanie owoców

 Ojjjć...ale to śliskie

 Uruchamianie maszyny

 Gotowy nektar

Potem jeśli ktoś chce może wsadzić nektar do specjalnych stojaków, (żeby nie zagracały wyposażenia sima :d) które można kupić w nektarnii lub w trybie kupowania (Tryb kupowania > Przechowywanie > Przechowywanie - różne).

Rodzaje wytworów:

-Podstawowy (3 butelki nektaru)
-Skoncentrowany (mniej butelek nektaru, wyższa jakość)
-Masowy (więcej butelek nektaru, gorsza jakość)


Rodzaje gron:

Avornalino 


Meliore

 Renoit


Cranerlet Nuale


Cherimala Blan

Gralladine Fran


Ciekawostki:

-Na 10 poziomie umiejętnośći dostajemy nową opcję - przedłużoną nektaryzację, dzięki której wyroby będą lepszej jakości, ale ich wytworzenie będzie trwało dłużej.

-Nektary możemy zdobyć badając grobowce. Najwięcej jest ich chyba w podziemiach Nektarnii. Najstarsze nekatry mogą mieć ponad 3 tysiące lat!

BlackRose

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

:D

Anonimowy pisze...

bardzo pomocne :) dzieki!