niedziela, 1 stycznia 2012

Opiekunka do dziecka

Opiekunka do dziecka to profesja, która dochodzi w dodatku Pokolenia. Żeby zostać opiekunem, w taki sam sposób jak przy innych profesjach i karierach należy użyć komputera lub gazety. Jednak profesja ta jest mało opłacalna i bardzo męcząca. Opiekun cały czas zajmuje się niezadowolonymi dziećmi. Mi ta profesja bardzo się podoba :)
Jest 5 poziomów tej profesji. Im wyższy poziom kariery tym większą ilością dzieci musimy się zająć. Na pierwszym poziomie kariery sim musi zająć się dwójką dzieci, natomiast na 5 poziomie aż sześcioma!

Codziennie o godzinie 9.00 rodzice przynoszą do nas swoje małe dzieci. Musimy się nimi zajmować do 19.00. Dowiemy się czego potrzebują najeżdżając na nie myszką. Do obowiązków opiekunki należy karmić je, zapewnić zabawe, zamienić im pieluszkę i spędzać trochę czasu razem, żeby nie czuły się samotne. Pod koniec dnia, gdy rodzice przychodzą po swoje pociechy otrzymujemy ocenę pracy. Im szczęśliwsze dziecko tym lepsza ocena pracy.

Z czasem do naszych obowiązków należeć będzie opieka na większymi dziećmi, po ich przyjściu ze szkoły, czyli o 15.00. Trzeba będzie dopilnować, aby odrobiły zadania. Raz na jakiś czas będą do nas przychodzić trudne dzieci. Trzeba będzie poświęcić im trochę czasu i porozmawiać z nimi o problemach. Pod koniec dnia również w przypadku większych dzieci będzie wystawiana ocena pracy. W skład oceniania wchodzi czy dziecko odrobiło zadania.
Czasem rodzice będą nas prosić o opiekę nad dziećmi w weekendy, kiedy będą chcieli wyskoczyć gdzieś sami.

Na 5 poziomie dostajemy samochód opieki dziennej.


BlackRose

Brak komentarzy: