sobota, 3 grudnia 2011

Strażak

Strażak to niebezpieczna profesja dla odważnych simów. Żeby zostać strażakiem wystarczy poszukać profesji w komputerze lub udać się do remizy.
Napoczątku sim nie ma dużo pracy. Przede wszystkim musi uczyć się umiejętności: majsterkowania i sportu. Od czasu do czasu pojawiają sie wezwania do ugaszenia niewielkiego pożaru. W Sims 3 w profesji strażaka są 2 rodzaje pożarów: niewielkie oraz duże. Podczas pracy sim powinien konserwować wóz strażaki i alarm przeciwpożarowy. O pożarach i katastrofach będzie zawiadamiać nas alarm przeciwpożarowy.


Simka konserwująca wóz strażacki

Strażacy większość swojego życia spędzają w remizie. Są tam nawet przygotowane dla nich łóżka. Nasz sim nie pracuję w remizie sam. Przychodzą tam inni strażacy, ale oni nie jeżdżą na akcje.

Strażak z odpowiednio wysokim poziomem majsterkowania, będzie mógł zwiększyć moc wozu strażackiego, aby szybciej dojechać na akcje.

Za każdą akcję sim dostaje ocenę:
- 3 godz. lub mniej - 5
- 4 godz. - 4
- 6 godz. - 3
- 8 godz. lub więcej - 2
- ocene 1 sim dostanie, gdy opuści parcelę przed wykonaniem zadania lub wszyscy simowie  uwięzieni w domu zginą.

Gdy sim osiągnie 10 poziom profesji strażaka dostanie wóz strażacki oraz alarm przeciwpożarowy. Nie będzie musiał już pracować w remizie, lecz w swoim domu! :)
Simy mogą dostawać nagrody za bohaterstwo podczas akcji. Zostaną wtedy zaproszeni do ratusza, aby odebrać nagrodę za służbę.

Newielki pożar

Jest to malutki pożar niezagrażający życiu simów. Napoczątku swojej kariery sim będzie dostawać tylko takie wezwania.Duży pożar

To już większe wyzwanie. Trzeba uratować simów uwięzionych w domach i ugasić pożar. Najpierw gasimy płomienie w oknach domu, potem wywarzamy drzwi siekierką i dostajemy się do środka domu. Szukamy simów i nakłaniamy ich do ucieczki. Później gasimy pożar.
Katastrofa budowlana

Występuje tylko na parcelach publicznych, w tzw. króliczych norach (budynkach bez wglądu do środka). Nie widzimy co sim robi w środku budynku, ale informują nas o tym komunikaty.
Ludzie wtedy stoją koło budynku i...tańczą xD Tak naprawdę to panikują, ale wygląda to jakby tańczyli.
Rozdarcie w czasoprzestrzeni

Występuje tylko w ośrodku naukowym. Dostajemy komunikat, że badania naukowców wymknęły się spod kontroli i musimy jechać do ośrodka, żeby im pomóc.


Inwazja gnomów

Jedziemy do domów różnych simów i łapiemy rozwcieczone gnomy.
Rykoszet nikczemnego planu

Występuje tylko w kryjówce przestępców. Nad budynkiem pojawia się ogromna szara chmura, z której wydobywają się grzmonty i błyskawice. Naszym zadaniem jest pomóc przestępcom.

Trzęsienie ziemi


O trzęsieniu ziemi napisałam notkę, więc jak ktoś chce niech sobie przeczyta :) (KLIK)


Jak samemu wywołać sytuacje kryzysowe?

Wpisujemy kod: testingcheatsenabled on, klikamy z wciśniętym shiftem na jakąś parcelę i wywołujemy jakąś sytuację kryzysową.

Błąd
Mam dwie simki strażaczki. Pojechały razem na akcje pożarową. Jedna prawidłowo ubrała uniform strażacki, a druga gasiła pożar w jeansach i w zwykłej bluzce o_O W końcu podpaliła się i moja druga strażaczka musiała ją ugasić xD
Trochę to dziwne, bo na inne akcje jeździ cały czas w tym stroju.
I to by było na tyle. Podobała się notka? Komentujcie! :)

1 komentarz:

Alanholiczka pisze...

Pomocne informacje, dzięki ;)